עמוד הבית שאלות נפוצות
PDF הדפסה דוא

במה מטפלת ההומיאופתיה?

ההומיאופתיה הינה רפואה הוליסטית (ראה מושגי יסוד) אשר מתייחסת בו זמנית  לכל חלקי השלם. בטיפול ההומיאופתי מתייחסים לתפקוד הפיזי, הנפשי, והמנטאלי, ועל כן יכולה ההומיאופתיה לטפל בבעיות פיזיות, בעיות נפשיות (כמו דיכאון, חרדות וכו') ובבעיות מנטאליות (כמו בעיות זיכרון, ריכוז ועוד). 

ההומיאופתיה מטפלת בכל סוגי המחלות : אקוטיות, וכרוניות.

בטיפול ההומיאופתי מחפשים את שורש הבעיה ולא מטפלים רק בסימפטום אחד.   

 

איך נראה טיפול הומיאופתי ומה משך הטיפול?

במפגש הראשון ישנו ראיון ראשוני ובו אני אוספת אינפורמציה לגבי הסבל של הפונה בגינו הגיע לטיפול. בנוסף אני אוספת אינפורמציה לגבי אופיו, אורח חייו, איכות שנתו, פחדיו, תשוקותיו למזון ועוד פרטים שעוזרים לי לאפיין את הסבל שכן ההומיאופתיה לא מטפלת במחלה מסוימת אלא באדם הסובל מן המחלה.

בטיפול בילדים ותינוקות המידע נאסף מההורים.   

פגישות המעקב מתבצעות אחת ל 5-6 שבועות או לפי דרישה.

במהלך התקופה נשמר קשר טלפוני או בדואר אלקטרוני לפי הצורך.

משך הטיפול נקבע לפי סוג הבעיה ומשך הזמן בו סובל הלקוח. לדוגמא לבעיה שקיימת 20 שנה נדרש זמן טיפול ארוך יותר.

 

האם יש תופעות לוואי לטיפול  ההומיאופתי?

להכנות ההומיאופתיות אין תופעות לוואי. בטיפול ההומיאופתי יש מונח הנקרא החמרה הומיאופתית, והוא מתייחס לאפשרות להחמרה קלה של הסימפטומים שמהם סובל הלקוח. החמרה כזו היא סימן לתחילתו של תהליך ריפוי עצמי והיא סימן טוב להומיאופת שההכנה שנבחרה היא אכן מתאימה.

 

תוך כמה זמן ניתן לראות שינוי?

ברגע שלוקחים את ההכנה ההומיאופתית מתחיל תהליך של חזרה לבריאות. השינוי הראשוני שנצפה הוא לאו דווקא העלמות של הסימפטומים אלא הרגשה כללית טובה יותר. יותר חיוניות וכוחות להתמודד עם החיים. בהמשך נרצה לראות הטבה בתלונה העיקרית. ככל שהמחלה היא יותר חריפה נצפה לראות שינוי מהיר יותר.

 

האם הטיפול דורש שינוי דרסטי בצורת החיים?

לא. אומנם במסגרת הטיפול על מנת למקסם את הפעולה של ההכנה ההומיאופתית כדאי להימנע מצריכת קופאין ושימוש במנטול אך כאשר ההכנה ההומיאופתית מתאימה היא תעבוד בכל מקרה.

 

האם אני צריך להאמין בהומיאופתיה בכדי שתעבוד?

אין צורך להאמין בהומיאופתיה בשביל שההכנה ההומיאופתית תעבוד והסובל ייעזר.

ראיה לכך ניתן לראות בהצלחות הטיפול בילדים ותינוקת, חולים מחוסרי הכרה וחיות שאצלם אין מודעות או יכולת אמונה.

 

האם ניתן לקחת הכנות הומיאופתיות מבלי לעבור טיפול הומיאופתי?

בהרבה בתי מרקחת נמכרים תכשירים הומיאופתים ללא המלצת ההומיאופת המטפל. למעשה הם עושים שימוש בהכנות ההומיאופתיות אבל לא בצורה הומיאופתית לפי עקרונות הריפוי ההומיאופתי. לקיחת הכנות הומיאופתיות שלא לפי עקרונות ההומיאופתיה הקלאסית יכולה להיות מסוכנת ולא מומלצת.

 כאשר לוקחים הכנה הומיאופתית לפי מרשם הומיאופת קלאסי הטיפול הוא שלם יותר שכן הוא מביא בחשבון את כל הסימפטומים והתחלואים ממנו סובל החולה ולא רק סימפטום ספציפי. כך שניתן להפיק ריפוי והטבה בכל תחומי החיים.