עמוד הבית מקרים הומיאופתים חיסון MMR ואוטיזם
PDF הדפסה דוא

 

 

האם חיסון הMMR יכול לגרום לאוטיזם?

 

תלוי את מי שואלים. אם תשאלו הורים לילד בריא שאחרי החיסון נכנס לעולמו והפך אוטיסט התשובה היא חד משמעית כן. אם תשאלו את הרשויות הם יאמרו שכל עוד אין הוכחה מדעית לכך, התשובה היא לא.

 

 

מקרה:   ילד בן 4.5*

 

אובחן כאוטיסט. היה בריא עם התפתחות תקינה עד גיל 16 חודשים כאשר קיבל א חיסון ה MMR (חצבת,חזרת,אדמת). שבוע אחרי החיסון חלה נסיגה מהירה מבחינה פיזית ופסיכולוגית. ההתנהגות שלו השתנתה בצורה דרמטית: הוא הפך אגרסיבי בלתי ניתן לשליטה בגן, זורק צעצועים, עושה קולות צווחניים, נסוג מזרים. הוא הפסיק לדבר, ההתפתחות הפיזית נעצרה, הוא ישן גרוע. לא יצר קשר עין עם אחרים . אישונים מכווצים, לא מגיבים לאור. צואה רכה ודימום מהאף.

 

בגלל שהקשר בין החיסון למצב היה כל כך ברור הוא קיבל הכנה הומיאופתית שהוכנה מהחיסון עצמו, (לקחו את החיסון והפכו אותו לתרופה הומיאופתית ).

 

מיד אחרי לקיחת ההכנה ההומיאופתית (רמדי) העיניים נפתחו והוא הפך נגיש: יוצר קשר עין, אישונים התרחבו חזרה והגיבו לאור, האף הפסיק לדמם. הוא החל לישון טוב, החל לדבר, יכול להרכיב משפט עם שתיים שלוש מילים, חוזר על מילים שאחותו מלמדת אותו לומר. כלומר, הוא נהיה מודע והגיב לעולם סביבו: הוא החל לפחד מברווזים קטנים, לפני כן הוא לא הגיב אליהם בכלל. הוא יצר קשר ורצה מגע- כירבול, מהאנשים הקרובים אליו. חוסר המנוחה שלו נפסק, הוא יכול היה לעקוב אחר הוראות. הוא פחד פחות .

 

ניתוח מקרה:

המקרה מדגים יפה את הקשר בין אוטיזם לחיסון ה MMR. הילד היה בריא והתפתח עד גיל 16 חודשים עד שקיבל את החיסון. חשוב לדעת שכל חיסון יכול להביא לנזק ויש עוד הרבה מקרים להדגים זאת.

אחרי מתן ההכנה ההומיאופתי הייתה הטבה ברורה במישור הנפשי,מנטאלי, ופיזי. העובדה שההכנה ההומיאופתית שעשו מחיסון ה MMR הביאה לתגובה כל כך יפה  מצביעה על הקשר שיש בין החיסון לבעיות התנהגות ואוטיזם.

 

 

*"post vaccinal behavioral problems", homeopathic links volume 20,page 96

טינוס סמית הוא הומיאופת מהולנד אשר מטפל בנזקי חיסונים יותר מעשרים שנה. www.tinussmits.com