עמוד הבית מקרים הומיאופתים טיפול בנפגעי חרדה באמצעות הומיאופתיה קלאסית
PDF הדפסה דוא

 

תיעוד טיפול בנפגעי חרדה באמצעות הומיאופתיה קלאסית (1)

 

 

המצב הביטחוני בינואר 2009  בו נופלים טילים על העורף הביא להרבה נפגעי חרדה.

האגודה להומיאופתיה קלאסית הפעילה קו חם בהתנדבות לתושבי הדרום וענתה לעשרות פניות טלפוניות. בעזרת מתנדבים נוספים (2) קיבלו המטופלים את ההכנות ההומיאופתיות.

תיעדנו מקרה מהקו החם במלחמה האחרונה על מנת  להמחיש את הטיפול ההומיאופתי במצבים אקוטים.

 

סבתא בת 80 מבאר שבע

 

נכדה התקשרה ומספרת על סבתה הנמצאת עכשיו בבית החולים סרוקה. היא מספרת שב 4 ימים לפני נפל טיל גראד בסמוך לבית הסבתא והיא בהדרגה נכנסה למצב שלא מתקשרת, מבולבלת, מדברת לא ברור. קשה לה לבלוע, לא יכולה להזיז ידיים ורגליים. לא היו יציאות והיא לא נתנה שתן. אשפזו אותה במחלקה פסיכיאטרית.

כל הזמן חוזרת על המילים "בום חזק", ו"פחד". לא מסוגלת שייגעו בה, הנכדה ניסתה לעסות לה את הרגליים וזה רק החמיר את המצב .

טיפלו בה בעזרת תרופות פסיכיאטריות ו"רסקיו" אך ללא שינוי משמעותי במצבה.

ביתה אשר מתגוררת בארה"ב הוזעקה כי המשפחה חושדת שיש אפשרות שהסבתא לא תחזור לעצמה.

קיבלה הכנה הומיאופתית למצבה הספציפי, בבחירת ההכנה נלקחו בחשבון הגורם למצב: פחד גדול, והסימפטומים המלווים את מצבה מבחינה פיזית – ללא יציאות ומבינה נפשית מנטאלית -  לא מתקשרת מבולבלת.

דיווח לאחר שעה – מיד אחרי שלקחה את ההכנה ההומיאופתית התחיל שיעול שנמשך חצי שעה. אחרי שהשיעול נרגע התחילה לדבר הרבה ובשטף.

 

דיווח אחרי שעתיים– ניראת יותר טוב. התחילה להזיז ידיים ורגליים

ביתה הגיעה מארה"ב בדיוק שקיבלו את ההכנה ההומיאופתית. היא ציפתה למצב גרוע והוקל לה מאוד שראתה את הסבתא מתקשרת.

 

דיווח בבוקר למחרת - כבר לא קשה לבלוע. נתנה שתן והיו יציאות. פעם ראשונה מזה 5 ימים שיושבת בכורסא ומדברת. מרגישים שיפור מרגע לרגע. חזרה לדבר רצוף, שוטף בעברית וערבית.

מחזיקה כוס לבד ושותה.

דיווח לקראת הצהריים - מבחינה פיזית השיפור נמשך אך התחזקו החרדות ופחד ממוות.

קיבלה הכנה הומיאופתית חדשה כיוון שהתמונה השתנתה ועלה פחד מוות חזק.

דיווח לאחר שעה - שיפור מהיר מאוד מבחינה נפשית, החרדות והפחד נעלמו. מצב רוחה השתפר והיא עליזה. יצאה ממחלקה פסיכיאטרית והועברה למחלקה פתוחה של ביה"ח.

השיפור ממשיך .

 

לסיכום: טיפול הומיאופתי כעזרה ראשונה במצבים חריפים יכול להיראות כמו קסם.

הכוח החיצוני הפועל על האנשים במצב של מלחמה הוא חזק ועל כן הרבה אנשים נפגעים ומציגים תמונה דומה אך עם זאת  שונה. כל אחד מגיב קצת אחרת למצב.   בטיפול הומיאופתי מאבחן ההומיאופת את המצב המיוחד ונותן הכנה הומיאופתית לפי הסימפטומים הפיזיים, הנפשי ומנטאלי.

ההבדל הגדול בין טיפול במצב חריף לטיפול במחלות כרוניות נימצא במשך הזמן הנדרש להגיע לשינוי. בטיפול במחלות כרוניות הסבל של האדם הוא ממשוך יותר ונמשך לעיתים שנים ועל כן גם התגובה לטיפול תהיה ממושכת יותר. במצבים חריפים הבעיה נוצרה רק לאחרונה, היא חריפה ועל כן זמן התגובה יהיה קצר. _____________________________________________________________________

(1) המקרה נלקח על ידי רומה בוצ'ימנסקי, הומיאופת קלאסי מייסד "ויא הומאופתיקה" מרכז בינלאומי להומיאופתיה קלאסית  

(2) את ההכנות ההומיאופתיות סיפקו מתנדבים מ"אקרופוליס החדשה". בסניף של "אקרופוליס החדשה" בבאר שבע  היה קיט הומיאופתי וחבריה התנדבו להביא את ההכנות לאנשים במצוקה אשר פחדו לצאת מהבית.